Vinárstvo

Štýl vín, ktoré ponúka pivnica SZUHVIN je nezameniteľný, ukrýva sa v nich náročnosť gazdu a jeho nezničiteľná dobrá nálada. Benő Szuh nazýva toto ušľachtilé víno „slnečným lúčom zavretým do suda“, veď ako inak by sme mohli nazvať nápoj z ovocia, ktoré po celý rok dozrievalo pod lúčmi slnka.  


Pivnica SZUHVIN je hrdým majiteľom vínnej pivnice vinohradníckej oblasti južného Slovenska, nachádzajúcej sa v obci Chotín, ktorá je vzdialenej 12 km od Komárna a ktorú lemujú viničné polia. Pivnica o rozlohe 140 m2 očakáva milovníkov kvalitného vína vínom, ktoré zrelo v tradičných 500 a 700 litrových sudoch z dubového dreva, resp. v 1000 litrových sudoch z chrómovej ocele.

K pivnici patrí aj vinica s rozlohou 1,5 ha, na ktorej dozrievajú vďaka blahodarným slnečným lúčom všetky tu pestované odrody viniča, spomedzi odrôd bieleho hrozna tu možno nájsť tramín, rizling vlašský, veltlínske zelené, peseckú leánku, devín, silvánske zelené, chardonnay, rizling rýnsky, spomedzi odrôd červeného hrozna frankovka modrá, svätovavrinecké, andrej, z ktorých sa vyrábajú akostné vína pivnice.
Ročná produkcia 20 000 fliaš/rok (15 000 litrov).

Podobne ako ostatní vinári, aj Benő Szuh je toho názoru, že získané skúsenosti a tradície by sa mali prenášať na ďalšie pokolenia, pretože toto je zárukou výroby vína vynikajúcej kvality.  

 

 

Kvalitné vína

V pivnici SZUHVÍN vyrobené kvalitné vína ponúkajú všetkým možnosť ochutnať víno podľa vlastného vkusu. Nájdite tu od archívnych , cez viackrát ocenených druhov vín.

 

 

Ocenené vína

Naše vína ocenili už od roku 1995 na vinárskych súťažoch bronzovými, striebornými medailami, medzitým aj zlatou medailou.

 

 

Ochutnávky vín

Naši hostia môžu ochutnať ľubovoľné vína z našej ponuky. Aby sme im uľahčili rozhodovanie, môžu si vybrať z vopred zostavených ponúk